top of page

Kde probíhá focení

Focení probíhá bud v ateliéru nedaleko Plzně v Dýšiné anebo venku. Pokud budete mít zájem o focení v exteriéru, je důležité tuto informaci říci předem.

 

 

 

 

Bavíme-li se o dětičkách, tak je nejvhodnější focení u novorozeňátek do 14 dnů od narození (vhodné je se objednat již v osmém měsíci těhotenství, dle termínu porodu na kartičce). Ideální je také 7-10 měsíc, kdy dětičky dobře reagují na říkanky, umí sedět, reagovat na rodiče. Klasické focení je pak 1, 2, 3 roky.  

Pokud máte zájem o Vánoční focení s případnými dárky na vánoce, doporučuji volat už v září/říjnu.

Všeobecně platí, vzít si něco, v čem se budete cítit dobře a pokud jdete na rodinné focení, tak se sladit barevně. Pokud nemůžete ve vašem šatníku najít nic slučitelného s focením, sáhněte po středně modrých džínech a bílých košilých nebo tričkách. Volte spíše jednobarevné oblečení, bez nápisů (Adidas apod.) Nezapomeňte, že pokud máte třeba rádi retro fotky, musíte se tak i obléci, jinak to nikdy retro vypadat nebude. Doporučuji toho vzít víc, vždy je lepší mít z čeho vybírat. Pokud nosíte brýle, měly by mít antireflex.  Pozor, focení většinou probíhá na boso (tedy v ateliéru) 

 

Pokud jdete na akty, portrét nebo těhotenské focení tak je dobré se dobře připravit. Tedy depilovat místa, která jsou viditelná, mít krásné vlasy, kvalitní make-up ( ten je možný domluvit v ateliéru), upravené obočí, mít dobře udělanou manikúru a pedikúru, máte-li citlivé oči vezměte si kapky do očí, pokud máte brýle  a můžete čočky, vezměte raději ty – nebo brýle s antireflexem. Zkontrolujte oděv – odstříhejte nitky a cedulky, hlavně na spodním prádle. Oblečení by mělo být vyžehlené a čisté. Těhulky vezměte si něco, v čem můžete ukázat bříško, vyhrnout top, zakrýt ruce bolerkem. Pokud by jste chtěli s něčím poradit, určitě se ozvěte, ráda pomůžu. 

  

 Na focení vezměte podložky, plenky, sobě náhradní oblečení, dětičkám i Vám jídlo, mlíčko a obrňte se trpělivostí. Focení může trvat 2-3hodiny, ano opravdu, ale v čase je i kojení, uspávání a znovu kojení. Deky a oblečky mám své, přímo dělané za účelem focení miminek,  takže tato starost odpadá. (Tajný tip: Někdy na focení dorazí jen maminka a tatínek se sourozencem ke konci focení, aby byli ušetřeni). I když je vaše miminko normálně spinkací, zkuste do mobilu stáhnout aplikaci fénu, či vysavače, moře – může to pomoci při focení a miminko to uklidní. Vždy vemte pro miminko dudlík i když se vám zdá, že ho zatím nepřijímá!!!

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfolia na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách. Tyto údaje budou fotografkou Petrou Starou zpracovány po dobu 10 let. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas.

Osobní údaje které mi budou postkytnuty, jako je jméno, email a telefonní číslo, pro plnění smluvního vztahu, budu zpracovávat po následujících 10 let ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Kdy fotit

Co si vzít na focení a jak se obléci, rady, tipy…

Novorozenci

Autorská Práva

Souhlas s poskztováním fotografií

Ochrana osobních údajů

bottom of page